Çankaya Kalıcı Makyaj
Çankaya Kalıcı Makyaj

Çankaya Kalıcı Makyaj

 

Makyaj estetik açıdan hoş görünmek ve yüzdeki vurguyu artırmak için yüzyıllardır kullanılan bir yöntemdir. Geçmişten günümüze gelişerek değişime uğrayan makyajda son yıllarda en çok tercih edilen tekniklerden biri kalıcı makyaj uygulamasıdır. 

 

Kalıcı Makyaj Nelerdir?


Kalıcı makyaj nedir sorusunun cevabı olarak; kalıcı makyaj tekniği, doğal mineral ve renklerin deri altına işlenmesidir. Mikro pigment uygulamasında tek kullanımlık iğneler kullanılarak uygulama yapılır. Deri altına enjekte edilen renkler tamamen doğal, katkısız ve kokusuz maddelerdir. 

 

Kalıcı makyaj uygulaması iki şekilde yapılmaktadır:

 

Micropigmentasyon: Bu teknik kalıcı makyaj uygulamasında ilk uygulanan tekniktir. Dövme makinasına benzeyen bir cihazla yapılmaktadır. Ucunda bulunan iğneler ile seçilen renkler deri altındaki dokulara işlenmektedir. 

 

Microblanding: Bu yöntemde ise cihaz yerine ucu iğneli özel bir kalem kullanılır. Bu kalem ile yine seçilen renkler bölgedeki deri altına işlenir.

İki yöntem de isteğe ve bölgeye bağlı olarak uygulanmaktadır.

 

Kalıcı makyaj uygulaması göz, dudak ve kaş bölgesine uygulanmaktadır.

 

Kalıcı Kaş Makyajı


Kaşlarımızı yüz ifademizde çok etkili kısımlardır. Bu nedenle kaşların düzgün bir şekilde olması önemlidir. Kaşların eğim durumu, seyrek olması ya da istenilen şekli doğal yollarla verilememesi gibi durumlarda kalıcı kaş makyajı bu problemleri çözebilmektedir. 

 

Kalıcı kaş uygulamasında kişinin istediği kaş şekli oluşturulur. Ardından yapılacak tekniğe göre işlem gerçekleştirilir. 

Kaş uygulamasında;

Kaş kontürü: Kaş istenilen şekilde çizilir. Ardından cihaz ile boşluklar doldurulur. Kalıcılık süresi genellikle 3 ila 5 yıldır.
Microblanding: Kaş istenilen şekilde ölçülendirilerek çizilir. Sonrasında ince uçlu kalem ile doldurulacak kısımlara ince kesikler atılır. Bir taraftan da atılan kesikler boyanır. Kıllar tek tek çizildiği için doğal kaş görünümü elde edilebilmektedir. Kalıcılığı 3-8 ay arasında değişebilmektedir.

 

Kalıcı Dudak Makyajı


Dudakları daha ön plana çıkarmak, şekil vermek ya da dudağın zamanla kaybolan şeklini tekrar geri getirebilmek için kullanılır. Dudak makyajında doldurma işlemi yapılmaz. Çünkü dudak sürekli nemli olduğu için doldurma işlemi çok kalıcı olamamaktadır. Bu nedenle dudağa sadece dudak kontürü uygulanır. Dudağın kendi rengine yakın bir renkle yapılan bu işlemde doğal bir görünüme kavuşulabilmektedir. Uygulama sonrasında herhangi krem, ruj vb. 3 gün boyunca kullanılmaz. Bir hafta içerisinde de renk oturur ve dudak normal bir görünüme kavuşur.

 

Kalıcı Eyeliner Uygulaması


Makyajda, eyeliner göze şekil vermek için kullanılan en etkili üründür. Gözü daha büyük ya da küçük gösterebilen, çekik vb. şekil verebilen eyeliner gözde vurguyu artırabilmektedir.  Kalıcılığı 2 yıla kadar süren eyeliner uygulamasında kişinin gözüne vurgu yapılır.  

 

çankaya kalıcı makyaj,çankaya kalıcı makyaj fiyatları,çankaya kalıcı makyaj uzmanı,çankaya kalıcı makyaj işlemleri,çankaya kalıcı makyaj salonu,çankaya kalıcı makyaj merkezi,çankaya en iyi kalıcı makyaj uzmanı,çankaya tavsiye edilen kalıcı makyaj uzmanı,çankaya kalıcı dudak renklendirme,çankaya kalıcı dudak pigmentasyonu,çankaya kalıcı eyeliner uygulaması,çankaya kalıcı dudak makyajı,çankaya kalıcı kaş makyajı,çankaya kalıcı kaş uygulaması,çankaya kalıcı kaş işlemleri,çankaya kalıcı dudak işlemleri,çankaya kalıcı dudak uygulaması,

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014